URŠKI SREBRNA KOLAJNA NA DRŽAVNEM PRVENSTVU ČLANIC

Slovenska Bistrica - V Slovenski Bistrici je v nedeljo, 23.1. 2011 potekalo državno prvenstvo za člane in članice v judu. Udeležilo se ga je 115 judoistov in judoistk, med njimi tudi osem iz ptujske Drave.

Največ naslovov državnih prvakov so osvojili v celjskem klubu Sankaku, dvakrat so bili uspešni v moški konkurenci, kar petkrat pa v ženski. Dva naslova je osvojil ljubljanski Bežigrad, po enega pa Duplek, Koper, Impol, Železničar in Olimpija.
Zelo solidno so se odrezali tudi tekmovalci in tekmovalke ptujske Drave in Gorišnice. Urška Urek  je v finalu super težke kategorije izgubila v parterju z vzvodom proti tretji iz zadnjih olimpijskih iger Luciji Polavder. Tretji mesti sta osvojila Damjan Fras in Tanja Kociper iz Gorišnice. Izkazali so se s petim mestom Nejc Kučan ter s sedmim Andrej Čuš in Jure Šegula, vsi iz ptujske Drave.

Na državnem prvenstvu so nastopili vsi najboljši slovenski judoisti, z izjemo poškodovanih Ceraja in Imamovića. Polna bistriška dvorana je tokrat dala velik navdih mlajšim judoistom, ki so v več kategorijah presenetili nekatere favorite prvenstva. Med judoistkami je reprezentantko Vršičevo iz Dupleka presenetila Anja Štangar, med judoisti pa so se mladi Adrian Gomboc, Tadej Mulec, Mihael Žgank in Žiga Vnuk uvrstili celo v finale v svojih kategorijah. Tadej Čeh pa je v kategoriji do 73 kg v polfinalu ugnal reprezentanta in olimpijca Saša Jereba iz ljubljanske Olimpije, v finalu pa še reprezentanta iz ljubljanske Šiške.

Med klubi je največ naslovov državnih prvakov odšlo v celjski Sankaku, 5 v ženski in 2 v moški konkurenci.

Državni prvaki v borbah so pri članih postali: Matjaž Trbovc (Z'dežele Sankaku, do 60 kg), Rok Drakšič (Z'dežele Sankaku, do 66 kg), Tadej Čeh (Duplek, do 73 kg), Aljaž Sedej (Bežigrad, do 81 kg), Igor Spasojevič (Koper, do 90 kg), Primož Ferjan (Impol, do 100 kg), Mitja Jenuš (Železničar, nad 100 kg), Anja Štangar (Olimpija, do 48 kg), Petra Nareks (Z'dežele Sankaku, do 52 kg), Vesna Đukić (Z'dežele Sankaku, do 57 kg), Urška Žolnir (Z'dežele Sankaku, do 63 kg), Raša Sraka Vuković (Bežigrad, do 70 kg), Ana Velenšek (Z'dežele Sankaku, do 78 kg) in Lucija Polavder (Z'dežele Sanakaku, nad 78 kg).