Novice

Ptuj ima dve novi državni prvakinji

PTUJ IMA DVE NOVI DRŽAVNI PRVAKINJI V JUDU

V soboto, 23. marca 2024, je v Lendavi potekalo državno prvenstvo za U16 ter članov in članic, ki ga je organiziral Judo klub Lendava v sodelovanju z Judo zvezo Slovenije. Na tekmovanju je sodelovalo 98 tekmovalcev in tekmovalk iz 23 klubov. Med njimi so bili tudi naši tekmovalci, ki so dosegli izjemne rezultate.

Dobili smo štirinajst novih državnih prvakinj in prvakov, med njimi tudi dve naši kadetinji, Marušo Frank in Anejo Vidovič. Maruša Frank je pometla s vso konkurenco do 63 kg, pri čemer je na poti do finala premagala Nijo Mirkovič iz Bežigrada in Zojo Čujež iz Velenja, v finalu pa gladko odpravila še Anamarijo Zajc iz Olimpije. Aneja Vidovič je pometla s vso konkurenco do 57 kg, pri čemer je na poti do finala premagala Evelin Špunt iz Polyteama in Ano Žvanut iz Gorice, v finalu pa gladko odpravila še Mašo Svetek iz ljubljanskega Golovca.

V članski konkurenci sta solidni uvrstitvi zabeležila Jaša Dajčman v kategoriji do 66 kg in Andi Karameta v kategoriji do 90 kg. Oba sta se prebila v finalni del, ker sta tokrat naletela na bolje razpoložene nasprotnike in tako osvojila nehvaležni peti mesti. Jaša Dajčmana je premagal Nik Pavlič iz Slovenj Gradca s tehniko vzvoda, za katero Dajčman žal ni našel pravočasne rešitve. Andija Karameta pa je premagal Žiga Brod iz ljubljanskega Bežigrada, ki je Karameto presenetil v samem začetku borbe z atraktivno bočno tehniko.