SLOVENIA OPEN - POKAL PTUJA 2010

DRAVA VSEEKIPNO PRVA

Ptuj, Športna dvorana Center, 27. in 28. marec 2010. V organizaciji Judo kluba Drava iz Ptuja se je končalo letošnje mednarodno tekmovanje v judu za Pokal Ptuja. Na dvodnevnem tekmovanju so največ točk priborili domači judoisti Drave. Tekmovanje, ki šteje za slovenski pokal je v soboto otvoril predsednik organizacijskega odbora Pokala Ptuja prof. Vlado Čuš.

Na blazine je v dveh dneh stopilo 410 tekmovalcev in tekmovalk iz slovenskih klubov in držav  Hrvaške, Avstrije, Češke in Kosova, ki so prikazali kakovostne dvoboje tako v konkurenci mlajših kot starejših judoistov in judoistk. V starostni kategoriji kadetov in kadetinj (U17), so se slovenski tekmovalci in tekmovalke borili za pomembne točke za osvojitev norme za Evropsko prvenstvo in Svetovno prvenstvo.

Prvi dan tekmovanja so ekipne naslove osvojili pri mlajših dečkih in deklicah JK Murska Sobota, pri starejših dečkih in deklicah pa JK Bežigrad. Med kadeti je bil prvi JK Drava Ptuj, med kadetinjami pa JK Dubrovnik in JK Puljanke. Drugi dan tekmovanja so za slovenski pokal nastopali mladinci in mladinke ter za Pokal Gill sportsa cicibani in cicibanke. Za Pokal Gill sportsa pri cicibankah in cicibanih so slavili judoisti Drave, med mladinci je bila najboljša ekipa JK Bežigrad med mladinkami pa JK Duplek. Vseekipno je v dveh dneh največ točk zbral JK Drava Ptuj, drugo mesto je osvojila Murska Soboto, tretje pa Bežigrad.

Izmed Ptujčanov so prva mesta osvojili Samanta Kajnih, Nika Šlamberger , Jernej Domanjko in Nejc Kučan.