REKORDNA UDELEŽBA IN ODLIČNE PREDSTAVE NA DRŽAVNEM PRVENSTVU V JUDU ZA ČLANE-CE

Na DP članov in članic v judu je nastopilo rekordno število 107 tekmovalcev. Odlično, najbolje doslej po številu visokih uvrstitev so se odrezali tudi tekmovalci in tekmovalke Judo kluba Drava Ptuj. Tri kolajne, 5 petih mest, eno sedmo in deveto mesto so odlična bera za ptujski judo v letu, ko slavijo 50 let svojega delovanja.

V moški kategoriji do 81 kg se je v odsotnosti Aljaža Sedeja in Klemna Ferjana zmage veselil dosedanji reprezentant do 73 kg Sašo Jereb, ki je letos nastopil eno kategorijo višje. V kategoriji do 73 kg je presenetljivo zmagal Žiga Vuzem. V najlažji moški kategoriji do 60 kg je državni prvak postal Matjaž Trbovc, v kategoriji do 66 kg pa reprezentant Roki Drakšič. Po daljši odsotnosti se je med najboljše vrnil Primož Ferjan, ki je zmagal v kategoriji do 100 kg. Matjaž Ceraj ni dovolil ponovnega presenečenja iz letošnje mednarodne tekme »Pohorski bataljon v kategoriji nad 100 kg. V finalu je tokrat z iponom ugnal Mariborčana Mitjo Jenuša. V kategoriji do 90 kg pa je zmagal Marko Petrič.

V ženski konkurenci sta bili odsotni Urška Žolnir (poškodba) in Petra Nareks (bolezen). V "Urškini" kategoriji do 63 kg se je zmage veselila Nina Miloševič, v "Petrini" do 52 kg pa Fitore Zenuni. Do 48 kg je državna prvakinja postala Kristina Vršič, do 70 kg pa reprezentantka Raša Sraka, ki tako spet "obvladuje" domačo konkurenco. V kategoriji do 78 kg je bila najboljša Ana Velenšek, v najtežji kategoriji nad 78 kg pa je v finalu Lucija Polavder ponovno premagala Urško Urek.

Člani:

-60 kg1. TRBOVC Matjaž Sankaku ; 5. MATJAŠIČ Matjaž Drava Ptuj

-66 kg1. DRAKŠIČ Rok Sankaku

-73 kg1. VUZEM Žiga Šiška; 5. VIDOVIČ Tilen Drava Ptuj

-81 kg1. JEREB Sašo Olimpija

-90 kg1. PETRIČ Marko Olimpija; 3. VINKO Ervin Drava Ptuj ; 9. LJUBEC Bojan Drava Ptuj

-100 kg1. FERJAN Primož Impol; 5. ČUŠ Andrej Drava Ptuj

+100 kg1. CERAJ Matjaž Impol; 5. ŠEGULA Jure Drava Ptuj 7. BUTOLEN Tadej Drava Ptuj 7